• Es ist soweit! Nach einem Monat voller harter Arbeit und viel Kochen und Rezepte ausprobieren, …
 • Gerade rechtzeitig vor dem Lockdown habe wir es noch geschafft, den neuen Store von Colour …
 • Wir alles haben es erwartet, wir alle wussten es, aber dennoch konnten wir es nicht …
 • Ich weiß nicht, wie es euch geht, aber mir geht es so, dass wenn ich …
 • Durch die immer strenger werdenden Reisemaßnahmen und Reisewarnungen suchen alle Menschen nach alternativen Reisen …
 • MQVFW DAY 2

  Hallo ihr Lieben,
  nach einer ziemlich anstrengenden Woche voller Schule, Hausaufgaben und Lernen melde ich mich heute mit dem zweiten Teil meiner Beiträge von der Fashion Week, an der ich letztes Wochenende teilgenommen habe. Den ersten Post findet ihr hier und die Vlogs Tag 1 und Tag 2 könnt ihr euch natürlich gerne anschauen, da würde ich mich mega freuen! 
  Heute heißt es für mich noch lernen und dann fahren wir noch nach Wien Eis zu essen, spazieren und vielleicht ein Outfit für euch zu fotografieren.  Wie genießt ihr euren Sonntag?
   
  Ahojte všichni,
  po docela namáhavým týdnu plným školy, domácích úkolů a učení se zase hlásím s druhou částí mých článků z Fashion Weeku, kterýho jsem se zúčastnila minulej víkend. První post najdete tady, tak by mě strašně potěšilo, kdyby jste si ho přečetli!
  Dneska mám ještě na plánu učení a pak pojedeme do Vídně na zmrzlinu, projít se a třeba pro vás nafotím i nějakej outfit. 
  Jak si vy užíváte neděle?
  Da ich am Samstag keine Schule hatte, dann sind wir auch gleich in der früh nach Wien gefahren, damit wir so viel wie möglich an dem Tag sehen. Als erstes erwartete uns die Modeschule Herbsstrasse, worauf ich mich echt gespannt war, denn ich wollte Mal dorthin gehen. Diese Show hat die Abschlusskollektion der Absolventinnen des Kollegs für ModeDesignTextil präsentiert, somit gratuliere ich an alle, denn schon so früh solche Kunstwerke zu entwerfen ist wirklich bewundernswert.
  Jelikož jsem v sobotu pochopitelně neměla školu, tak jsme jeli hned ráno do Vídně, aby jsme z toho dne viděli co nejvíc. Jako první nás očekávala módní škola Herbstrasse, na kterou jsem byla zvědavá, protože jsem tam přemýšlela jít. Tato show prezentovala závěrečnou kolekci absolventů školy ModeDesignTextil, tak tímto gratuluju všem, protože takhle brzo vytvořit takovýhle umělecký kousky je fakt obdivuhodný. 
   

  Perfekteste Figur von allen!!!

  Nejperfektnější postava ze všech!!! 
  Mein absoluter Favorit!!! Ich würde wahrscheinlich nicht Zähne am Oberteil tragen, aber trotzdem.
  Můj absolutní favorit!!! Asi bych nenosila zuby na halence, ale stejnak. 
  Danach haben wir mein Outfit fotografiert, ihr findet es übrigen in diesem Post.
  Potom jsme fotily můj outfit, ten mimochodem najdete v tomto postu
  Denim Jacket – Glamorous via aboutyou.de (here)
  Top – Brandy Melville
  Culottes – Zara
  Backpack – Pieces via aboutyou.de (here)
  Shoes – Adidas Stan Smith
  Choker – Brandy Melville
  Als nächsten war die Vis a Vis Show dran. Es war ganz sicher eine von meinen Favoriten von allem, was ich auf dieser Fashion Week gesehen habe. In diesem Streetwearlabel dominieren vor allem Schwarz und Weiß, also könnt ihr euch vorstellen, wie sehr ich mich verliebt habe.
  Jako další byla na řadě Vis a Vis přehlídka. Byla to určitě jedná z mých favoritů ze všeho, co jsem na tomhle Fashion Weeku viděla. V téhle streetwear značce dominují hlavně černá a bílá, takže si umíte představit, jak moc jsem se zamilovala. 
  Danach stand wieder eine schwere Entscheidung vor uns: wo gehen wir essen? ;D Da wir und am Spittelberg befanden und dort wirklich alle guten Restaurants sind, war es umso schwerer, aber letztendlich haben wir ein Brunch im The Brickmackers gewählt und wie immer wurden wir nicht enttäuscht. Ich war von meinem Smoked Chicken Salad nur begeistert und meine Mama war mit dem Avocadotoast auch höchstzufrieden, also wieder eine Empfehlung an euch!!!
  Und die hausgemachte Beeren Limonade habe ich ja fast vergessen, natürlich war sie auch super lecker!
  Potom před námi stálo zase těžké rozhodnutí: kam půjdeme na jídlo? ;D Jelikož jsme byli na Spittelbergu a tam jsou ty nejlepší restaurace, tak to bylo o to těžší, ale nakonec jsme zvolily The Brickmackers a jako vždy jsme nebyly zklamaný. Já jsem byla z mýho Smoked Chicken Salad jen nadšená a mamka byla s avokádovým toastem taky maximálně spokojená, takže zase doporučení pro vás!!!
  Málem jsem zapoměla na domácí limonádu s lesníma plodama, samozřejmě taky vynikající!
  Und die Parmesanchips! Mmmmmhhh…
  A ty parmesánový chipsy! Mmmmmhhh…
  Nach etwas shoppen und spazieren gab´s noch zur Nachspeise ein super leckeres Eis in unserem neuen Lieblingseissalon Gelateria La Romana.
  Po trochu nakupování a procházce jsme si daly ještě dezert v podobě vynikající zmrzliny v naší nový nejoblíbenější zmzlinárně Gelateria La Romana
  Als nächstes stand das die Show von SO LCH LD Clothing auf dem Programm. Diese Kollektion hat mir unglaublich gut gefallen und das Konzept dieses Labels hat mich auch total angesprochen, die Designerin entwirft Stücke für Frauen, die im Herzen Kind bleiben wollen, genau das, was ich mir für die Zukunft wünschen würde.
  Jako další nás čekala show od SO LCH LD Clothing. Tato kolekce se mi neskutečně líbila a koncept této značky mě taky oslovil, ta designerka vyrábí kousky pro ženy, který chtějí v srdci zůstat dítětem, přesně to, co bych si pro svou budoucnost přála. 
  Und diese Plissee Röcke waren das absolute Highlight dieser Show.
  A tyto plisovaný sukně byly naprostej highlight celé show. 
  Solche Pullis werde ich bald brauchen, wenn es weiter so kalt wie jetzt sein wird.
  Takový svetry budu brzo potřebovat, když bude dál taková zima jako ted’. 
  Die Präsentation von Juan Carlos Gordilla, die wir danach gesehen haben, hat mich wirklich überrascht, denn so eine tolle Kollektion habe ich überhaupt nicht erwartet. Alle Stücke sind in Richtung Cowboy und Western Stil gegangen und von den Materialien wurde vor allem Jean verwendet. Was ich noch nachgelesen habe, ist, dass der Designer vorwiegend gebrauchte Materialien, eine wirklich tolle Idee!
  Prezentace od Juan Carlos Gordilla, kterou jsme viděli poté, mě vážně pozitivně překvapila, protože takhle skvělou kolekci jsem naprosto nečekala. Všechny kousky šli do cowboy a western stylu a z látek byla použita hlavně džínovina. Později jsem se dočetla, že ten návrhář je fanoušek upcyclingu a používá převážně použité materiály. 
  Das letzte, was uns an diesem Tag erwarten hat, war die Show Irina Vitjaz Pure Couture. Es wurden hauptsächlich Abend- und Ballkleider präsentiert, was wieder eine angenehme Abwechslung zu den anderen Shows war. Diese Designerin will mit ihrer Kleidung die Weiblichkeit einer Frau unterstreichen und verwendet für ihre Stücke vor allem Seide, was jede Frau noch zarter und anmutiger machen soll.
  Poslední co nás v tento den čekalo, byla show Irina Vitjaz Pure Couture. Byli prezentovány hlavně večerní a plesový šaty, což byla zase příjemná změna k ostatním přehlídkám. Tato designérka chce svýma šatama podtrhnout ženskost žen a používá pro většinu výtvorů hedvábí, což má káždou ženu udělat ještě jemnější und půvabnější. 
  Diese Röcke haben am meisten meiner Mama gefallen…
  Tyto sukně se nejvíc líbili mé mamce… 
  Und mir diese Kleider mit tiefen Ausschnitten…
  A mě tyhle šaty s nízkýma výstřihama…
  Wieder Mal #nocomment ;D
  Zase #nocomment ;D 
  Für diesen Tag und für uns auch für die ganze Fashion Week war´s das. Mir hat es unglaublich gut gefallen und danke nochmal an meine Eltern, dass sie mir das ermöglicht haben und ich diese zwei tollen Tage erleben durfte. Dass die Shows aber zu Ende sind, heißt nicht, dass dieser Post auch schon beendet ist. Nach dem ganzen Tag sind wir noch Abend essen gegangen.
  Ich wollte das erste Mal das vegane Burger Restaurant Swing Kitchen ausprobieren und muss sagen, dass mir der Burger mehr geschmeckt hat als ein normaler Fleischburger.
  Sogar meine Mama hat mich dafür beneidet und meine Mama mag grundsätzlich die vegane und vegetarische Küche nicht, also muss es schon was heißen.
  Pro tento den a pro celou Fashion Week to bylo vše. Mě se to neuvěřitelně líbilo a ještě jednou děkuju mým rodičům, že mi to umožnili a já směla prožít tyhle dva krásný dny. To že ale přehlídky skončily, neznamená, že tenhle článek taky skončil. V žádným článků na konci samozřejmě nesmí chybět dobrá jídlo. 
  Chtěla jsem poprvé vyzkoušet veganskou burgrárnu Swing Kitchen a musím říct, že mi ten burger chutnal víc než normální masovej. 
  Dokonce moje mamka mě ho záviděla a moje mamka zásadně nemá ráda veganskou a vegetariánskou kuchyni, tak to už je co říct. 
  Jetzt war´s aber auch schon für heute, also hoffe ich, dass euch heutiger Beitrag und vor allem die Bilder gefallen haben und würde mich natürlich über ein Kommentar freuen. Vergesst auch nicht auf meinem Youtube Kanal vorbeizuschauen!
  Habt ihr schon einmal auf einer Fashion Week teilgenommen? Wie gefallen euch die Kollektionen und welche ist euer Favorit? Habt ihr noch andere Lokal Tipps für Wien? 
   
  Ted‘ by to ale bylo všechno pro dnešek, takže doufám, že se vám článek a hlavně fotky líbily a moc by mě potěšilo, kdyby jste mi zanechali komentář, klidně i s nápadama a přáníma na články. 
   
  Už jste se někdy zůčastnili Fashion Weeku? Jak se vám líbí ty kolekce a která je vaším favoritem? Máte nějaký tipy na lokály ve Vídni? 
  XOXO 
  Folge:

  8 Kommentare

  1. 29. September 2016 / 15:06

   Dankeschön liebe Caro, ja, die Kollektionen waren wirklich schön! 🙂

  2. 29. September 2016 / 19:15

   Musím říct, že modely opravdu stály za to. Líbí se mi pérka, černobílá kombinace, kabátky..no prostě od každýho bych si vybrala. Co se týče článku, byla jsem překvapená, kolik jsi toho vyfotila, jak si krásně zdokumentovala celý den 😀 (jsem tu first time) člověk se pak u tohoto typu nenudí a nestačí koukat co se vše do jednoho článku vejde.. 🙂 Každopádně tvůj outfit se neztratil a moc mě zaujaly ty kalhoty, ale o něco víc ta džíska ♥

  3. 30. September 2016 / 5:25

   Ani nevíš, jak moc mě tvůj komentář potěšil! 🙂 Někdy si sama říkám, jestli to není moc dlouhý, ale očividně to zaujme, tak u toho zůstanu! Jsem taky moc ráda, že se ti líbí outfit, to jo, do té bundy jsem se taky zamilovala na první pohled! 😉

  Schreibe einen Kommentar

  Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.