• Ich habe nachgeschaut, wann ich den letzten Beitrag dieser Serie gepostet habe und tatsächlich …
 • Ich weiß, dass es schon sehr lange her ist, dass ich in Stockholm war, aber …
 • Wie ihr sicher mitbekommen habt, koche ich sehr oft vor. Ich nehme mir dafür …
 • Zwar schreiben wir schon die zweite Woche im Januar, aber ich will euch trotzdem nicht …
 • MY TRAVEL DIARY: BRATISLAVA

  Weil mein Papa am Samstag nicht arbeiten musste, haben wir einen Kurztrip nach Bratislava gemacht. Es ist eine wunderschöne Stadt, die nur eine Stunde von Wien entfernt ist (es dauert ein bisschen länger, aber mein Papa ist nicht gerade der langsame Fahrer), also wenn ihr noch nicht in Bratislava wart und weißt nicht, was ihr am freien Wochenende machen sollt, dann ist das sicher eine gute Wahl.
   
  Jelikož můj taťka v sobotu nemusel pracovat, tak jsme podnikli krátký výlet do Bratislavy. Je to vážně nádherné město, které leží jen hodinu od Vídně (ta cesta trvá trošku déle, ale můj taťka není zrovna pomalý řidič), takže jestli jste ještě nebyli v Bratislavě a nevíte, co dělat o volném víkendu, tak je to určitě dobrá volba. 
  Eines der berühmtesten Sehenswürdigkeiten ist sicher das Slowakische Nationaltheater, wo übrigens meine Großtante früher als Ballerina getanzt hat. Wenn wir in Bratislava sind, spazieren wir nur so durch die Altstadt, wo kleine, enge Straßen sind, in denen man viele, gemütliche Cafés und Restaurants findet.
  Jedna z nejznámějších památek je určitě Slovenské národní divadlo, kde mimochodem dříve tancovala moje prateta jako baletka. Pokaždé když jsme v Bratislavě, tak se jen tak procházíme ve Starém Meste, kde je mnoho úzkých uliček, ve kterých najdeme hodně útulných, malých kaváren a restaurací. 
  Eine der berühmtesten dieser Straßen ist die Michaelerstraße, an deren Ende sich das Michaelertor befindet, das auf jeden Fall ein Besuch wert ist.
  Jedna z nejdůležitějších uliček ve Starém Meste je Michalská ulice, na jejíž konci se nachází Michalská brána., která určitě stojí za shlédnutí. 
   

  Wie ich schon erwähnt habe, befinden sich in der Altstadt viele kleine Cafés und eines davon ist Café und Konditorei Enjoy Coffee, das sich direkt auf der Michaelerstraße befindet. Jedes Mal, wenn wir in Bratislava sind, dann besuchen wir diese Location und trinken ein Kaffee oder eines der vielen Smoothies und genießen dazu eine Raw Torte (es gibt auch eine große Auswahl an normalen Torten). Sie bieten aber aber auch warme Speisen an, die ebenso sehr lecker sind. Der einzige Nachteil dieser Location ist, dass man schwer einen Sitzplatz bekommt und die Preise sind ein bisschen höher, aber das ist in einer Hauptstadt eigentlich üblich.

  Jak už jsem zmiňovala, že ve městě se nachází mnoho kaváren, tak jedna z nich je kavárna a cukrárna Enjoy Coffee, která se nachází přímo na Michalské ulici. Pokaždé když jsme v Bratislavě, tak navštívíme toto místo a objednáme si kávu nebo jedno z mnoha smoothies a dopřejeme si k tomu Raw dortík (mají ale i velkou nabídku normálních dortů). Nabízejí i teplá jídla, která jsou také velmi výborná, můžu doporučit například salát s pečenou řepou a kozím sýrem. Jediná nevýhoda je, že je strašně těžké najít místo na sezení a ceny jsou trošku vyšší, ale to je v hlavních městech běžné. 

  Was man in Bratislava sicher nicht verpassen sollte ist die Neue Brücke mit dem UFO-Aussichtsturm und Restaurant, wo man etwas gutes essen gehen kann und dabei eine Aussicht auf die ganze Stadt hat. Mir war in dem Aufzug nach oben etwas schwindelig, weil man ein bisschen schräg hinauffährt. Wenn ich ehrlich bin, war mir das Restaurant etwas zu exzentrisch und die Preise sind auch dementsprechend. Sorry, aber für ein Lungenbraten mit Knödel gebe ich sicher nicht 30€ aus. Also haben wir nur die Aussicht genossen und sind wieder runtergefahren. Es ist sicher ein schöner Platz, den man besuchen sollte.
  Co byste neměli v Bratislavě vynechat je Nový most s UFO rozhlednou a restaurací, kde se můžete najíst něčeho dobrého a přitom si užívat krásného výhledu na celé město. Mně bylo při cestě výtahem nahoru trošku nevolno, protože jede mírně našikmo. Když k vám budu upřímná, tak na můj vkus byla tato restaurace moc extravagantní a ty ceny tomu také odpovídají. Sorry, ale za svíčkovou na smetaně s knedlíkem fakt nedám osm stovek. Takže jsme si jen užili kouzelného výhledu a jeli jsme zpátky dolů. Určitě je to krásné místo a stojí za návštěvu. 

  Was wir auch oft unternehmen, ist, dass wir auf dem Fußweg auf der Brücke durchgehen. Es ist ein sehr angenehmer Spaziergang und man sieht einen großen Teil der Stadt. Wenn ihr wollt, dann kommt ihr durch diesen Weg von der Altstadt zu Bratislavas größtem Einkaufszentrum. Man findet hier eine große Auswahl an Geschäften und Restaurants. Habt ihr schon Bratislava gesehen und wenn ja, was sind eure Besuch Tipps? Ich bin nämlich sehr oft dort und würde gerne neue Plätze entdecken, also freue ich mich auf euere Kommentare!

  Co skoro vždy podnikneme, když tady jsme, je procházka přes Nový most. Je to velmi příjemné a můžete vidět také velkou část Bratislavy. Jestli chcete, tak se dá pod tímto mostem projít ze Starého Mesta až do nákupního centra Aupark. Najdete zde velký výběr obchodů a restaurací. Jestli máte rádi saláty stejně jako já, tak v tomto nákupním centru najdete Ugovu Saláterii, která nabízí velký výběr salátů i pro lidi, kteří nejsou milovníky salátů. Můžu doporučit salát s kozím sýrem, ostružinami a vlašskými ořechy a salát se sušenými rajčaty a balkánským sýrem. Hmmmm… Už jste navštívili Bratislavu a jestli ano, tak jaké máte vy tipy na místa? Já jsem totiž velmi často v Bratislavě a ráda objevím nové lokace, tak se těším na vaše komentáře!

  Folge:

  4 Kommentare

  1. 2. April 2016 / 18:56

   Som rada, že sa ti u nás v Bratislave tak páči 🙂 Enjoy caffee je naozaj super kaviareň a hneď vedľa je ďalšia super Urban bistro. 🙂 Odporúčam ak pôjdeš nabudúce do Bratislavy 🙂
   partofnicol.blogspot.sk

  2. 2. April 2016 / 21:22

   Děkuju moc, Bratislava je moc krásné město. Možná mi to nebudeš věřit, ale jak jsem Urban bistro zahlédla, tak jsem si řekla, že až příště budu v Bratislavě, tak se to chci vyzkoušet, takže moc děkuju za tip, příště určitě navštívím a to určitě nebude za dlouho. 🙂

  3. DonaLabuznikova
   29. September 2019 / 20:19

   Děkuji ti moc za skělý report z výletu. Taky se sem zrovna chystám na víkend, takže řeším co v Bratislavě vidět za památky, popřípadě kde se dobře najíst, takže díky za tipy. Určitě některé kavárny a restaurace, které zmiňuješ navštívím.

  Schreibe einen Kommentar

  Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.